Shampoo og balsam på tilbud — Sammenlign priser i uge 40 2026
Billigste pris 4,25 hos Bilka
Sammenligningspris: 85,00 kr/l
Antal tilbud 32 fra 4 butikker
Find de bedste Shampoo og balsam-tilbud lige nu
Her samler vi aktuelle tilbud på Shampoo og balsam fra flere danske supermarkeder. Tilbud opdateres løbende, og du kan hurtigt se den billigste pris i uge 40 2026.
Genveje
Sammenlignelige tilbud på tværs af butikker
Vi grupperer tilbud med lignende størrelse og produktfamilie, så du lettere kan spotte den billigste sammenlignelige vare.
SHAMPOO
Sammenlignelige størrelser1 butikker 250 ml
Billigste i gruppen
20,-
hos REMA 1000
Sammenligningspris: 80,00 kr/l
Aktuelle tilbud — Shampoo og balsam
Pakningsstørrelser kan variere. Brug sammenligningsprisen, når den er tilgængelig.
B
Hydration shampoo 50 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 85,00 kr/l
4,25
B
Hydration balsam 50 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 85,00 kr/l
4,25
B
Moisture balsam m. risprotein 50 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 204,00 kr/l
10,20
B
Moisture shampoo m. risprotein 50 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 204,00 kr/l
10,20
B
Tørshampoo Original 50 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 255,00 kr/l
12,75
B
Shampoo m. E-vitamin tørt og skadet hår 100 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 136,00 kr/l
13,60
B
Balsam m. E-vitamin tørt og skadet hår 100 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 136,00 kr/l
13,60
B
Color Protecting Caring shampoo m. Cg-vitamin og UV-filter 90 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 160,56 kr/l
14,45
B
Restoring shampoo m. keratin og castorolie langt skadet hår 90 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 160,56 kr/l
14,45
B
Anti-Split Ends balsam m. keratin og castorolie langt skadet hår 90 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 160,56 kr/l
14,45
B
Color Protecting Caring balsam farvet og highlightet hår 90 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 160,56 kr/l
14,45
L
CIEN Tørshampoo Lidl 4.10 - 10.10 Sammenligningspris ikke tilgængelig
15,-
B
Kleenex 112 stk. Balsam eller ultra soft. Bilka 2.10 - 8.10 Sammenligningspris: 0,18 kr/stk
20,-
R
SHAMPOO 250 ml REMA 1000 4.10 - 2.1 Sammenligningspris: 80,00 kr/l
20,-
B
Shampoo m. provitamin B5 og proteinkompleks normalt til tørt hår 75 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 283,33 kr/l
21,25
B
Balsam m. keratin og E-vitamin normalt og tørt hår 75 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 283,33 kr/l
21,25
B
Shampoo macadamianøddeolie og ærteprotein 75 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 283,33 kr/l
21,25
B
Shampoo m. macadamianøddeolie tørt og uregerligt hår 100 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 255,00 kr/l
25,50
B
Detangling balsam m. macadamianøddeolie tørt og uregerligt hår 100 ml Bilka 2.10 - 15.10 Sammenligningspris: 255,00 kr/l
25,50
f
Rensebalsam m. fersken og kokos 100 ml føtex 2.10 - 8.10 Sammenligningspris: 367,50 kr/l
36,75
B
Aussie shampoo, balsam eller styling 95-300 ml. Flere varianter. Bilka 2.10 - 8.10 Sammenligningspris ikke tilgængelig
37,-
B
Tigi bed head shampoo eller balsam 400 ml. Flere varianter. Bilka 2.10 - 8.10 Sammenligningspris: 112,50 kr/l
45,-
f
Elvital Growth Booster shampoo eller balsam 150-200 ml. føtex 2.10 - 8.10 Sammenligningspris ikke tilgængelig
49,-
R
SHAMPOO 250 ml REMA 1000 4.10 - 2.1 Sammenligningspris: 220,00 kr/l
55,-
R
BALSAM 200 ml REMA 1000 4.10 - 2.1 Sammenligningspris: 275,00 kr/l
55,-
f
Sanex shampoo 250 ml. Flere varianter. føtex 2.10 - 8.10 Sammenligningspris: 256,00 kr/l
64,-
B
Respons eller Fructis hårpleje 200-250 ml shampoo eller balsam. Flere varianter. Bilka 2.10 - 8.10 Sammenligningspris ikke tilgængelig
90,-
B
Zelected pesto 130-190 g. Flere varianter. Balsamico glaze Bilka 2.10 - 8.10 Sammenligningspris ikke tilgængelig
112,-
B
Batiste tørshampoo 200 ml. Flere varianter. Bilka 2.10 - 8.10 Sammenligningspris: 750,00 kr/l
150,-
f
John Frieda hårpleje 250 ml shampoo eller balsam. Flere varianter. føtex 2.10 - 8.10 Sammenligningspris: 1104,00 kr/l
276,-
B
250 ml shampoo, balsam eller root booster. Flere varianter. Bilka 2.10 - 8.10 Sammenligningspris: 1840,00 kr/l
460,-
f
Björn Axén hårpleje 150-250 ml. Sham- poo, balsam, curl creator cream eller saltwater spray. føtex 2.10 - 8.10 Sammenligningspris ikke tilgængelig
660,-
| Produkt | Butik | Tilbudspris | Sammenligningspris | Normalpris | Besparelse | Gyldig |
|---|---|---|---|---|---|---|
Hydration shampoo 50 ml | B Bilka | 4,25 | 85,00 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Hydration balsam 50 ml | B Bilka | 4,25 | 85,00 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Moisture balsam m. risprotein 50 ml | B Bilka | 10,20 | 204,00 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Moisture shampoo m. risprotein 50 ml | B Bilka | 10,20 | 204,00 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Tørshampoo Original 50 ml | B Bilka | 12,75 | 255,00 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Shampoo m. E-vitamin tørt og skadet hår 100 ml | B Bilka | 13,60 | 136,00 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Balsam m. E-vitamin tørt og skadet hår 100 ml | B Bilka | 13,60 | 136,00 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Color Protecting Caring shampoo m. Cg-vitamin og UV-filter 90 ml | B Bilka | 14,45 | 160,56 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Restoring shampoo m. keratin og castorolie langt skadet hår 90 ml | B Bilka | 14,45 | 160,56 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Anti-Split Ends balsam m. keratin og castorolie langt skadet hår 90 ml | B Bilka | 14,45 | 160,56 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Color Protecting Caring balsam farvet og highlightet hår 90 ml | B Bilka | 14,45 | 160,56 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
CIEN Tørshampoo | L Lidl | 15,- | Ikke tilgængelig | — | — | 4.10 - 10.10 |
Kleenex 112 stk. Balsam eller ultra soft. | B Bilka | 20,- | 0,18 kr/stk | — | — | 2.10 - 8.10 |
SHAMPOO 250 ml | R REMA 1000 | 20,- | 80,00 kr/l | — | — | 4.10 - 2.1 |
Shampoo m. provitamin B5 og proteinkompleks normalt til tørt hår 75 ml | B Bilka | 21,25 | 283,33 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Balsam m. keratin og E-vitamin normalt og tørt hår 75 ml | B Bilka | 21,25 | 283,33 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Shampoo macadamianøddeolie og ærteprotein 75 ml | B Bilka | 21,25 | 283,33 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Shampoo m. macadamianøddeolie tørt og uregerligt hår 100 ml | B Bilka | 25,50 | 255,00 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Detangling balsam m. macadamianøddeolie tørt og uregerligt hår 100 ml | B Bilka | 25,50 | 255,00 kr/l | — | — | 2.10 - 15.10 |
Rensebalsam m. fersken og kokos 100 ml | f føtex | 36,75 | 367,50 kr/l | — | — | 2.10 - 8.10 |
Aussie shampoo, balsam eller styling 95-300 ml. Flere varianter. | B Bilka | 37,- | Ikke tilgængelig | — | — | 2.10 - 8.10 |
Tigi bed head shampoo eller balsam 400 ml. Flere varianter. | B Bilka | 45,- | 112,50 kr/l | — | — | 2.10 - 8.10 |
Elvital Growth Booster shampoo eller balsam 150-200 ml. | f føtex | 49,- | Ikke tilgængelig | — | — | 2.10 - 8.10 |
SHAMPOO 250 ml | R REMA 1000 | 55,- | 220,00 kr/l | — | — | 4.10 - 2.1 |
BALSAM 200 ml | R REMA 1000 | 55,- | 275,00 kr/l | — | — | 4.10 - 2.1 |
Sanex shampoo 250 ml. Flere varianter. | f føtex | 64,- | 256,00 kr/l | — | — | 2.10 - 8.10 |
Respons eller Fructis hårpleje 200-250 ml shampoo eller balsam. Flere varianter. | B Bilka | 90,- | Ikke tilgængelig | — | — | 2.10 - 8.10 |
Zelected pesto 130-190 g. Flere varianter. Balsamico glaze | B Bilka | 112,- | Ikke tilgængelig | — | — | 2.10 - 8.10 |
Batiste tørshampoo 200 ml. Flere varianter. | B Bilka | 150,- | 750,00 kr/l | — | — | 2.10 - 8.10 |
John Frieda hårpleje 250 ml shampoo eller balsam. Flere varianter. | f føtex | 276,- | 1104,00 kr/l | — | — | 2.10 - 8.10 |
250 ml shampoo, balsam eller root booster. Flere varianter. | B Bilka | 460,- | 1840,00 kr/l | — | — | 2.10 - 8.10 |
Björn Axén hårpleje 150-250 ml. Sham- poo, balsam, curl creator cream eller saltwater spray. | f føtex | 660,- | Ikke tilgængelig | — | — | 2.10 - 8.10 |
Spørgsmål om Shampoo og balsam på tilbud
Hvor kan jeg finde shampoo og balsam på tilbud?
Shampoo og balsam er ofte på tilbud i kampagneuger. Her kan du sammenligne aktuelle tilbud og finde den laveste pris på tværs af butikker.
Kan jeg finde flere varianter af shampoo og balsam på tilbud?
Ja, hvis flere varianter indgår i ugens tilbud, kan de fremgå i listen, så du kan sammenligne pris og variant.